Naprawa laptopa Warszawa

Jak naprawić laptopa, który nie chce się włączyć?

Nie ma nic bardziej frustrującego niż sytuacja, w której sprzęt nie reaguje na usilne wciskanie przycisku zasilania. Niekiedy przyczyna awarii jest banalna i naprawy można dokonać na własną rękę. Innym razem należy skorzystać z usług, jakie oferuje pogotowie komputerowe.

Prawidłowa diagnoza – dlaczego tak trudno ją wystawić?

Problem z włączeniem się komputera może przybierać różne formy. Czasami są one bardzo prozaiczne – sprzęt jest po prostu rozładowany, kabel zasilania uległ uszkodzeniu albo wtyczka nie trzyma się stabilnie w gnieździe. W poważniejszych sytuacjach naprawa może wymagać wymiany jednej z kluczowych części takiej jak płyta główna. Przed wydaniem werdyktu należy dokładnie zbadać to, jak zachowuje się komputer po wciśnięciu przycisku zasilania.

Zacznij od oczywistości

Diagnozę awarii poleca się rozpocząć od eliminacji tych problemów, które w ewidentny sposób uniemożliwiają włączenie się laptopa. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy bateria jest choć w części naładowana. Przed podpięciem ładowarki trzeba upewnić się, że ładowarka rzeczywiście pasuje do danego sprzętu. Przyczyną niedziałającego laptopa może być zepsuty zasilacz. Spod osłony kabla nie powinny wystawać żadne przewody. Żeby upewnić się, że powód awarii nie tkwi w zasilaczu czy baterii, poleca się chwilowo wymienić je na inny model. Częsta przyczyna problemu z ładowaniem, a więc włączaniem się laptopa, to uszkodzenie gniazda zasilania. Ta awaria występuje szczególnie często wtedy, gdy urządzenie jest często przenoszone lub zabierane w podróż.

Naprawa komputerów

Niespodziewane wyłączanie się

Takie zachowanie sprzętu wskazuje na problem z procesorem, który może na przykład się przegrzewać. W takim przypadku należy sprawdzić przede wszystkim wentylator, który może niesprawnie działać na przykład z powodu nadmiernego zakurzenia. Sprzęt należy wówczas powierzyć specjalistom, którzy przeprowadzą czyszczenie sprzętu.

Gdy dysk i wentylator działają

Jeśli po włączeniu laptopa uruchamia się zarówno twardy dysk, jak i wentylator, wówczas powodem awarii może być niesprawna karta graficzna. Dlatego zaleca się podłączenie sprzętu do zewnętrznego monitora. Jednak należy pamiętać, że przy uszkodzonej karcie graficznej obraz na monitorze zewnętrznym może wyświetlać się poprawnie. Awaria może też być spowodowana niepoprawnym działaniem systemu operacyjnego. Ciemny ekran na zewnętrznym monitorze zwiastuje, że doszło do uszkodzenia karty graficznej. Wymiana tej części stanowi dość spore wyzwanie zwłaszcza w tych modelach notebooków, gdzie jest ona ściśle połączona z płytą główną. Inna możliwa przyczyna niewyświetlania się ekranu to poluzowanie się wtyczek w kablu łączącym ekran i płytę główną. Żeby się o tym przekonać trzeba zajrzeć pod obudowę laptopa. Jeśli zachodzi podejrzenie, że problem z włączaniem się komputera tkwi właśnie w płycie graficznej, wówczas najlepiej przekazać sprzęt w ręce doświadczonego serwisu komputerów. Do jej naprawy potrzebne są bowiem profesjonalne narzędzia.

Naprawa laptopów i komputerów

Płyta główna – wymienić czy naprawić?

To jeden z odwiecznych dylematów każdego właściciela laptopa z uszkodzoną płytą główną. Jednocześnie to jedna z najpoważniejszych awarii, na jakie jest narażone urządzenie. Zarówno regeneracja, jak i wymiana tego elementu powinny zostać wykonane przez osobę dysponującą odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem. Co więcej, niezbędne jest posiadanie specjalistycznego sprzętu do naprawy. Do uszkodzenia płyty głównej może dojść w wyniku wystąpienia zwarcia w układzie zasilania, przepięcia w sieci elektrycznej albo zwykłego przegrzania się tego elementu.

Profesjonalna i szybka naprawa laptopów

Warto skorzystać z oferty naszego serwisu zwłaszcza wtedy, gdy przyczyny usterki laptopa pozostają niejasne. Korzystając z naszych usług, masz pewność co do profesjonalnej diagnozy, a także szybkiej i pewnej naprawy. Nasi ekspercie mają wieloletnie doświadczenie oraz szeroką wiedzę w naprawie komputerów. Zapewniamy szybką realizację zlecenia w przystępnej cenie. Skontaktuj się teraz z naszymi doradcami, aby lepiej zapoznać się ze szczegółami.