Czy można naprawić starego laptopa?

Czy starego laptopa da się naprawić?

Może wydawać się, że w dobie coraz tańszego sprzętu elektronicznego nie opłaca się oddawać laptopa do serwisu. Tymczasem wszystko zależy od danego modelu urządzenia. Niekiedy wystarczy niewielka naprawa, aby stary sprzęt zaskoczył dotychczasowego posiadacza w pozytywny sposób. Zamiast trzymać komputer w domu, polecamy oddanie go w ręce naszych specjalistów.

Dlaczego lepiej naprawiać?

Usunięcie usterki jest często bardziej polecane niż inwestycja w nowy sprzęt. Przemawiają za tym takie argumenty jak:

  • opłacalność naprawy – koszt oddania sprzętu do serwisu jest znacznie niższy niż kupno nowego laptopa, nawet w przypadku naprawy skomplikowanych układów;
  • pewność co do sprzętu – jeśli dotychczasowy komputer w zupełności Ci odpowiadał, nie musisz rezygnować z niego z powodu drobnej usterki;
  • przyzwyczajenie do starego modelu – nowy laptop oznacza konieczność poznawania jego funkcji od nowa.

Nasz serwis komputerowy oferuje usługi na najwyższym poziomie. Dzięki wiedzy popartej wieloletnią praktyką jesteśmy w stanie w ekspresowym tempie zdiagnozować każdą usterkę w danym sprzęcie. Dlatego polecamy nasze usługi osobom, którym zależy na szybkim czasie naprawy.Ryzyko wystąpienia kolejne usterki

Części laptopa

Ryzyko wystąpienia kolejnej usterki

Niekiedy klient obawia się, że pomimo inwestycji w naprawę awarii, sprzęt może wkrótce ponownie się zepsuć. Takie obawy są uzasadnione przy posiadaniu komputera, który liczy co najmniej kilka lat, a do tego jest mocno zużyty. Wówczas poleca się przeprowadzić ocenę opłacalności naprawy. Trzeba zwrócić uwagę na dwa główne czynniki:

  1. Stopień zużycia sprzętu. Taka diagnoza opiera się głównie na ocenie wizualnej sprzętu. Należy zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju rysy, pęknięcia zawiasów czy plastikowych części oraz uszkodzenia matrycy. Warto bliżej przyjrzeć się klawiaturze oraz touchpadowi. Na szczęście tego typu awarie są łatwe w usunięciu. Dlatego nawet plamy czy rysy na matrycy nie powinny wzbudzać niepokoju – profesjonalny serwis komputerowy z pewnością poradzi sobie z tym problemem.
  2. Rodzaj posiadanego procesora i karty graficznej. Warto wybierać modele od producentów, którzy cieszą się renomą i dobrymi opiniami. Wówczas taki laptop posłuży przez długi czas – niezależnie od tego, czy karta graficzna jest wbudowana, czy dedykowana. W razie wątpliwości polecamy skonsultowanie się ze specjalistą, który oceni opłacalność regeneracji sprzętu i wymiany uszkodzonych części.

Jak dbać o naprawionego laptopa?

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój sprzęt będzie działał bezawaryjnie, powinieneś należycie się z nim obchodzić. Przede wszystkim chroń laptopa przed nadmiernym nagrzewaniem się oraz przed zalaniem. Jako sposób ładowania wybierz oryginalną ładowarkę, którą zawsze ostrożnie podłączaj do gniazda zasilania. Powinieneś odłączać ładowarkę wtedy, gdy bateria jest w pełni naładowana – to pozwoli przedłużyć jej żywotność. Oprócz tego należy pamiętać o regularnym czyszczeniu laptopa z zabrudzeń. Warto co jakiś czas udać się ze sprzętem do serwisu w celu wyczyszczenia wnętrza komputera przy użyciu sprężonego powietrza. Pozwoli to uniknąć przegrzewania się procesora, a także sprawi, że laptop nie będzie dłużej wydawał niepokojących dźwięków. Z osobistego komputera najlepiej korzystać w miejscu do tego przeznaczonym, czyli przy biurku. Właściwe obchodzenie się z laptopem zmniejsza ryzyko uszkodzenia sprzętu.

Jaki serwis laptopów wybrać?

Poza tym znaczenie ma nie tylko rodzaj usterki, ale również serwis, który podejmuje się naprawy. Sprzęt należy zgłosić do profesjonalnego punktu, w którym pracują prawdziwi fachowcy. Nasza firma gwarantuje wykonanie usługi na najwyższym poziomie. Dysponujemy odpowiednimi narzędziami i miejscem do naprawy, dzięki czemu regeneracja laptopa odbywa się w sterylnych warunkach. Oprócz tego oferujemy bezpłatną wycenę usługi – od razu wiesz, czy naprawa jest rzeczywiście opłacalna. Trzymasz w szafie starego, niedziałającego laptopa? Zgłoś się ze sprzętem do naszego pogotowia komputerowego w Warszawie. Jak najszybciej ocenimy jego faktyczny stan.